Podstawowa sprawa, z którą musimy się zetknąć, to poszukiwanie pracy - chyba, że taką mamy już załatwioną w jakiś sposób wcześniej. Tu - uwaga! Firmy proponujące "pracę w UK", już w Polsce, sprawdzajcie bardzo dokładnie. W znacznej części to oszuści.


Jednak załóżmy, że znaleźliśmy się w Wielkiej Brytanii i tu zaczynamy nasze poszukiwania. Aby były skuteczne, należy:
- uzyskać National Insurance Number
- posiadać stały adres
- stworzyć CV i covering letter
CV, czyli życiorys, wykonujemy według schematu, który łatwo można ściągnąć z internetu. Nie rozpisujemy się.

Covering letter, to list uzasadniający. Krótko i na temat - skąd mamy daną ofertę, dlaczego chcemy podjąć tu pracę i co możemy wnieść pozytywnego.

Pracy poszukujemy przez Jobcentre - osobiście, choć najlepiej przez internet - lub przez inne serwisy, których parę znajdziecie po lewej stronie.
Dobrze jest również zarejestrować się w agencji, w mieście do którego wyjeżdżamy.

Praca agencyjna

Popularnym rozwiązaniem wśród imigrantów, szczególnie tych początkujących, jest popularna "praca przez agencję". Agencje pośrednictwa pracy działają ww współpracy z pracodawcami. Bywają takie wyspecjalizowane, które wyszukują ludzi o odpowiednich umiejętnościach, ale to de facto tzw. head hunterzy. Są jednak i takie, które znajdą zatrudnienie praktycznie dla każdego.
Niektóre agencje przeprowadzają także szkolenia, aby zaopatrzyć kandydaci w umiejętności potrzebne na danym stanowisku.

Agencje oferują pracę stałą i tymczasową, w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Praca tymczasowa przez agencję, to częsty pierwszy krok przyjezdnych. Jednak nie należy rezygnować, ze znalezienia pracy na pełny etat - tym bardziej, że agencja nie jest zobowiązana do zapewnienia nam pracy. Nie jesteśmy w ogóle "zatrudnionymi" w pełnym sensie tego słowa, ale tylko agency workers. Bywa, że ludzi zarejestrowanych w agencji powiadamia się, kiedy akurat są potrzebni, a kiedy przestają - informuje się po prostu, aby nie przychodzili.

Takie rozwiązanie może być pomocne również tymczasowo, kiedy akurat mamy przerwę w zatrudnieniu (np. nasza poprzednia firma zakończyła działalność), a potrzebujemy coś "na szybko". Jednak agencje należy traktować tak, jak one traktują związane z nimi osoby - tymczasowo i bez zobowiązań. 

 Zadzwoń po
 darmowe porady:

 0872 563 0083*

 PORADY                                   

Nie tylko obecnie najłatwiej o pracę na niepełnym etacie, zwłaszcza we takich zawodach jak cleaner, bądź na cały etat poprzez agencję pracy, jako warehouse operative (pracownik magazynu), czy production operative (na linii produkcyjnej).

Zwłaszcza na początku - bierzcie to. Czas na rozwój i lepsze zarobki jeszcze przyjdzie.

Z kawałków etatu można tymczasem zbudować pełny dzień pracy. Zaś praca przez agencję, choć słabo płatna, daje doświadczenie i jakiś grosz.
Lepszy wróbel w garści, niż kanarek na dachu...
   

 LINKI                                          

Uwaga! Skuteczna odpowiedź na ofertę pracy wymaga obecności na miejscu.

 ________________________________________________

@Media&Net Invest

*Calls to this number will cost 10p from a BT landline, charges from other network providers and mobiles may vary and calls from mobiles will be significantly higher