Samozatrudnienie, czyli self-employment, to najprostsza opcja założenia własnej firmy.
Jednak to również niekiedy najszybsza opcja, aby w  Wielkiej Brytanii zacząć w ogóle co robić. W niektórych firmach i w niektórych zawodach - jak w budowlance - to najczęstsza forma relacji z pracodawcą, czyliw tym przypadku ze zleceniodawcą.

Rejestracja samozatrudnienia to wyjście, którego w UK nie należy się obawiać. Jest to proces o niebo prostszy niż w Polsce. Wystarczy 5 minut i komputer z internetem! 

praca na budowie w Anglii

Również później nie trzeba się obawiać prześladowań ze strony miejscowego ZUS czy też urzędu skarbowego. Podstawowe składki na ubezpieczenie społeczne wynoszą zaledwie 2,80 funta tygodniowo.

Natomiast zeznanie podatkowe można również wykonać w domu samemu przy pomocy programu na stronach HMRC, który prowadzi jak po sznurku. Kiedy zaś nie znacie języka, wielu jest takich, którzy będą potrafili Wam pomóc.

Jeżeli macie wątpliwości, zadzwońcie na 0872 563 0083.

Wypełnimy dla Was wniosek o Self Employment przez telefon!

 Zadzwoń po
 darmowe porady:

 0872 563 0083* 

  PORADY                     

Kiedy decydujemy się na samozatrudnienie, warto wiedzieć o pewnych ulgach, które czekają na Was w UK już od samego początku przygody z biznesem.
Jak to w każdym interesie, od dochodu można odliczyć bardzo różne koszta (trzymajcie kwitki!).
Do tego znaczna jest kwota wolna od podatku. To obecnie aż £12, 570. Dopiero powyżej tej sumy zapłacicie, a w dodatku podatek możecie rozbić na raty.

To nie koniec. Również "ZUS" - National Insurance - może nas ominąć, jeżeli zarobiliśmy np. poniżej £9,500 jako samozatrudnieni.
Należy jednak pamiętać, że o takie zwolnienie trzeb aplikować - nie jest ono automatyczne.
Dokładne dane znajdziesz tutaj.

 TELEFON                                      


HMRC: 0300 200 3310

lub

+44 161 931 9070
(z zagranicy)

 LINK                                             


www.hmrc.gov.uk/
selfemployed

________________________________________________

@Media&Net Invest 

*Calls to this number will cost 10p from a BT landline, charges from other network providers and mobiles may vary and calls from mobiles will be significantly higher