Znak Jobcentreplus

 TELEFON                         


0845 600 0643

 LINK                               

www.gov.uk/contact-jobcentre-plus 

National Insurance Number (w skrócie NIN), czyli "Narodowy Numer Ubezpieczenia". Tyle nazwa, w praktyce to coś więcej. Numer, po którym można Was wyszukać w niejednym systemie rządowym, a i w wielu instytucjach prywatnych. Łączy cechy naszego Peselu i NIP-u. Kilka lat temu osoby z "nowych" krajów Unii Europejskiej musiały rejestrować się w systemie Workers' Registration Scheme, prowadzonym przez Home Office. Obecnie Polaków już ten wymóg nie obowiązuje. 

Jednak, aby skutecznie aplikować o pracę w UK, należy posiadać NIN. Aby z kolei go pozyskać, należy umówić się na spotkanie w Jobcentre (Urząd Zatrudnienia) pod numerem telefonu: 0845 600 0643 (czynne 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku).


Podczas spotkania w Jobcentre będą wymagali od nas przedstawienia odpowiednich dokumentów, takich jak: paszport (dowód osobisty), akt urodzenia, ślubu, prawo jazdy itp. Pełną listę otrzymamy wraz zaproszeniem na spotkanie.      


 Zadzwoń po
 darmowe porady:

 

 0872 563 0083*

 PORADY                        


Problem w tym, że aby dostać pracę bardzo często trzeba mieć NIN. A żeby aplikować o NIN... trzeba mieć pracę - albo przynajmniej jej obietnicę.
Błędne koło. Jak je pokonać?
Należy wystarać się o zaświadczenie z jakiejś firmy, że ta chce nas zatrudnić (lub już zatrudniła).
Z tym nieraz może być problem. Co więc robimy? Deklarujemy, że chcemy otworzyć własną działalność czyli zostać self-employed (samozatrudnionym). Np. jako cleaner, czyli sprzątacz.

                                                                ________________________________________________

                                                                                           @Media&Net Invest