W Wielkiej Brytanii dużo łatwiej jest niż np. w Polsce o pomoc od państwa. Tak dla pracujących, jak i dla bezrobotnych - a dokładniej, dla "poszukujących pracy" (jobseekers). Taka sytuacja jednak wkrótce ulegnie zmianie, a to na mocy ustaleń między Unią Europejską a UK. 

Są tacy, którzy z zasiłków uczynili swoje główne źródło utrzymania. Nie polecamy takiego układu. Osoby pozostające na zasiłkach spotykają się z różnorakimi problemami - np. trudniej im o kredyty, nie mówiąc o kupnie domu. W przypadku imigrantów, mogą też mieć problem z uzyskaniem obywatelstwa.
Z kolei próby oszustwa mogą skończyć się wręcz tragicznie. Nawet uwięzieniem.

Niemniej bardzo często zasiłki należą nam się na całkiem racjonalnych i legalnych zasadach.

Tym, z czym możecie zetknąć się dość szybko, są tzw. Tax Credits. Popularne "Tax Kredyty" są generalnie dwa: Working Tax Credit i Child Tax Credit. Ten pierwszy nalezy się zasadniczo osobom, które w danym roku podatkowym nie przekroczyły pewnego poziomu zarobków.
Drugi - przyznawany jest tym, którzy mają na utrzymaniu dzieci.
W ich skład wchodzą różne elementy, jak np. Child Care Element, czyli składnik zależny od kosztów opieki przedszkolnej nad dziećmi.
Jednak podstawowy zasiłek na dzieci, to tzw. Child Benefit. Zależy on od liczby dzieci, obecnie nie otrzymują go osoby najbogatsze.

Inne zasiłki, z którymi możecie się spotkać to: Jobseekers Allowance (dla poszukujących pracy, w praktyce - bezrobotnych), Housing Benefit (mieszkaniowy) itd.

 Zadzwoń po
 darmowe porady:
  0872 563 0083* 

 PORADY                                   


Aplikowanie o zasiłki to prosta sprawa, wykonuje się ją główne telefonicznie. W wielu urzędach możemy obecnie prosić o polskiego tłumacza.
Należy być przygotowanym na dłuższy wywiad i swoje dane nalezy znać bezbłędnie - teksty typu "a skąd ja to mam wiedzieć" powodują, że rozmowa się kończy i z zasiłku "nici". Nie można nie mieć numeru telefonu, nie znać swojego post codu itd.

W przypadku aplikowania o Child Benefit trzeba będzie dosłać akt urodzenia dziecka. Z kolei, aby aplikować o Child Tax Credit, należy posiadać Child Benefit. Trzeba również znać dokładne dane swojego pracodawcy, włacznie z tzw. PAYE Reference Number.

 TELEFONY                            

 Tax Credits
 
0345 300 3900
 
 Child Benefit
 0300 200 3100

 

 Jobseekers Allowance
 0800 055 6688

W przypadku Housing Benefitu musimy posiadać udokumentowane dochody za zeszły rok i obecne, wyciągi bankowe itd. Dlatego tego typu dokumenty pilnie zbieramy!  

POŻYCZKI DLA POLONII
www.yesfinanse.co.uk 

zasiłki w Wielkiej Brytanii
 

*Calls to this number will cost 10p from a BT landline, charges from other network providers and mobiles may vary and calls from mobiles will be significantly higher 

                                                                     ______________________________________________
                                                                                               @Media&Net Invest